Transport dzieł sztuki

Home Usługi Transport dzieł sztuki

Transport dzieł sztuki

Transport dzieł sztuki wymaga zapewnienia odpowiednich warunków na każdym etapie realizacji usługi – od zabezpieczenia dzieła sztuki, przez jego bezpieczny przewóz, aż po rozładunek w miejscu docelowym. Nierzadko niezbędny okazuje się dostęp do odpowiedniego zaplecza technicznego, które umożliwia bezpieczny załadunek/rozładunek płócien wielkogabarytowych, rzeźb oraz instalacji. Ze względu na specyfikę usługi nie wszystkie firmy transportowe i przeprowadzkowe podejmują się obsługi dzieł sztuki.

 

Euromove posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji wymagających usług transportowych, także transporcie dzieł sztuki. Transport dzieł sztuki realizujemy na terenie całego kraju oraz Europy. Zapewniamy przy tym wsparcie w dopełnieniu wszelkich formalności umożliwiających bezpieczny i zgodny z prawem przewóz dzieł sztuki przez granice poszczególnych krajów.

 

 

Jak realizujemy transport dzieł sztuki?

 

Świadczenie usługi rozpoczynamy od oględzin dzieła sztuki, które wymaga transportu. Na tej podstawie rekomendujemy odpowiednie środki bezpieczeństwa oraz najbardziej optymalny dla wybranego przez Klienta kierunku środek transportu. Do dyspozycji mamy transport drogowy, morski i lotniczy.

 

Po ustaleniu wszystkich szczegółów związanych z planowanym transportem przystępujemy do realizacji usługi. Na tym etapie wspieramy klientów w zabezpieczeniu dzieła sztuki w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko ewentualnych uszkodzeń do absolutnego minimum – należy pamiętać o tym, że wynoszenie i w noszenie dzieł sztuki do obiektów budowlanych stanowi jedno z podstawowych ryzyk podczas ich relokacji. Trudność mogą stanowić ograniczenia ciągów komunikacyjnych, dlatego w przypadku dużych, jak i relatywnie niewielkich płócien rekomendujemy dodatkowe zabezpieczenie rogów.

 

 

Klientów zainteresowanych skorzystaniem z profesjonalnej obsługi transportowej dzieł sztuki zapraszamy do kontaktu. Nasi Specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w wyborze najbardziej optymalnego wariantu usługi. Tam, gdzie to możliwe rekomendujemy transport drogowy, który realizujemy z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych pojazdów. Ich wnętrza zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby umożliwić wszechstronne zabezpieczenie mienia na czas transportu.