Przeprowadzka na terenie kraju - najważniejsze informacje.

Home FAQ Przeprowadzka na terenie kraju - najważniejsze informacje.

Przeprowadzka na terenie kraju - najważniejsze informacje.

Przeprowadzka zaczyna się już na kilka tygodni, a nawet miesięcy przed planowanym transportem mienia. A przynajmniej powinna zacząć się wcześniej, jeśli ma przebiec bezstresowo i sprawnie. Każdy, kto choć raz musiał przenieść swój dobytek w inne miejsce, wie, jak ważna jest dobra organizacja.

 

Przede wszystkim należy zdecydować, co zabieramy ze sobą, a czego śmiało możemy się pozbyć. I to bez sentymentu. Życia w nowym domu nie powinniśmy zaczynać od zapychania kątów rzeczami, które „kiedyś się przydadzą”. Bez obaw, wszystkie wolne miejsca zapełnią się szybciej, niż nam się wydaje ;)

 

Wybierzmy naprawdę dobrą firmę przeprowadzkową, zapewniającą nam doradztwo i wsparcie na każdym etapie, na którym będziemy tego potrzebować. Sprawdźmy też czy wyłowiona w morzu konkurencji firma posiada stosowne narzędzia, flotę oraz zatrudnia pracowników, którzy na transporcie „zęby zjedli” i w związku z tym jest godna zaufania, ba, może nawet polecenia potrzebującym w przyszłości znajomym.

 

Gdyby ktoś pytał, my polecamy...siebie. Euromove - znana, ceniona, z wieloletnim doświadczeniem, oferująca różne warianty przeprowadzek, od wsparcia w wykonaniu pojedynczych zadań (np. pomocy w pakowaniu lub tylko w transporcie, a może w magazynowaniu) po przeprowadzki w systemie door to door, czyli kompleksowej obsłudze, obejmującej organizację każdego punktu zlecenia.

 

Zgłośmy we wszystkich instytucjach, z usług których korzystamy, iż w niedługim czasie zmieniamy adres. Jeśli mamy dzieci, pamiętajmy, aby przepisać je do nowej szkoły (choć prawdopodobnie nie będą chciały).

 

Zacznijmy kompletować kartony, folię bąbelkową, stare gazety i wszelkie inne materiały (dokładny niezbędnik na naszym blogu - materiały pakowe), dzięki którym nasz dom być może zacznie chwilowo wyglądać jak skład makulatury, ale w przyszłości te właśnie materiały pozwolą w wygodny i bezpieczny sposób przenieść dobytek w nowe miejsce.

 

Jeśli mamy dzieci i możliwość podrzucenia ich komuś w najbardziej krytycznych momentach, nie wahajmy się tego zrobić. Będzie to komfort, na który warto sobie pozwolić.

 

Pakując dobytek, kompletujmy rzeczy wg schematu: rzeczy z kuchni, rzeczy z sypialni, rzeczy z salonu…, nie mieszajmy ich, gdyż później trudniej będzie je rozpakować. Więcej porad nt. systemu pakowania jest na naszym blogu - planowanie przeprowadzki. Dokładnie podpisujmy każde opakowanie, ułatwi to znacznie segregację w miejscu docelowym. Starajmy się zachować spokój, choć po dwudziestym kartonie może to być faktycznie trudniejsze.

 

Firma Euromove oferuje pomoc w dostarczeniu niezbędnych materiałów pakowych oraz przy pakowaniu dobytku, więc jeśli nie mamy możliwości zorganizować tego samodzielnie, śmiało prośmy o wsparcie.

 

Pamiętajmy o tym, aby mieć pod ręką kilka rzeczy, które przydadzą się w podróży i na początku w nowym lokum, dopóki nie rozpakujemy reszty. Chodzi tu o pościel, ręczniki, leki, przybory kosmetyczne, ściereczki, detergenty, odkurzacz… Zaledwie kilka rzeczy.

 

Przygotujmy nowy dom na nasz przyjazd: można wyłożyć podłogi folią, jeśli to możliwe, zaopatrzyć się w podstawowe zakupy, które pozwolą nam przetrwać trudny czas przekopywania się przez wszechobecny dobytek w poszukiwaniu drzwi wyjściowych.

 

Jeśli zależy nam na szybkim rozpakowaniu, również od Euromove możemy uzyskać pomoc. Nie tylko pownoszą pakunki, gdzie trzeba (stąd sugestia dokładnego opisywania kartonów), ale jeszcze pomogą rozpakować i zabiorą zbędne opakowania :).

 

Pamiętajmy, aby mieć pod ręką trochę gotówki oraz przygotowane klucze, zarówno od starego, jak i nowego domu. Stary dom pożegnajmy, zamykając wszystkie okna, dopływ wody, gazu, prądu. Jeśli zamieszkają tam nowi lokatorzy, zostawmy im do siebie kontakt. Klucze od nowego domu również warto mieć przygotowane. Nie chcemy raczej widzieć, jak szybko potrafi zmienić się wyraz twarzy pracowników, którzy po wniesieniu lodówki na 3 piętro bez windy czekają, aż coraz bardziej trzęsącymi się rękami przeszukamy kieszenie, torbę...i przypomnimy sobie, że klucze są w czerwonej walizeczce, położonej na górnej półce po lewej stronie w głębi auta dostawczego.

 

Pamiętajmy, dobrze przemyślana i zorganizowana przeprowadzka, to spokojna przeprowadzka.

 

Zapraszamy do kontaktu z konsultantem Euromove. Każde zlecenie jest tu traktowane w sposób indywidualny, więc nie ma obaw, że coś pójdzie nie tak, jak chcemy. Konkretny klient uzgadnia najbardziej atrakcyjne warunki swojego konkretnego zlecenia. I płaci nieprzyzwoicie mało.